czw.. lip 18th, 2024
Tajniki sukcesu przed zapisaniem się na prawo jazdy

Zanim zdecydujesz się na zapisanie się na prawo jazdy w szkole jazdy Automobilklub, istnieje kilka kluczowych informacji, które warto wziąć pod uwagę.

Wybór odpowiedniej kategorii prawa jazdy

Przed zapisaniem się na kurs, zastanów się, do jakich celów chcesz używać pojazdu. Szkoła jazdy Automobilklub oferuje kursy na różne kategorie prawa jazdy, więc warto zdecydować, czy interesuje Cię prawo jazdy kategorii B (samochody osobowe), czy może inna kategoria.

Wymagania wiekowe

Upewnij się, że spełniasz wymagania wiekowe dla wybranej kategorii prawa jazdy. To ważne kryterium, które musisz spełnić, aby móc rozpocząć proces uzyskiwania upragnionego prawa jazdy.

Forma zajęć teoretycznych

Etap teoretyczny kursu na prawo jazdy obejmuje zdobycie wiedzy w dwóch dostępnych formach:

  • Tradycyjne zajęcia teoretyczne: W tym przypadku uczestnicy mają możliwość uczestniczenia w wykładach prowadzonych przez wykładowcę, odbywających się osobiście. Cykl ten składa się z 6 spotkań, na których przekazywana jest niezbędna wiedza teoretyczna.
  • Zajęcia online na platformie internetowej: Alternatywą jest platforma internetowa, dostępna dla kategorii A, A1, A2, B, C i D. Ta forma umożliwia opanowanie wymaganej teorii w tempie dostosowanym do indywidualnych preferencji każdego kursanta. Materiał dostępny jest przez 3 miesiące od otrzymania loginu i hasła do portalu.
    W przypadku wyboru opcji online, jedynymi obowiązkowymi zajęciami w formie wykładów są lekcje z Pierwszej Pomocy, które odbywają się osobiście w sali wykładowej szkoły  jazdy.  Dzięki tej elastyczności uczestnicy kursu mogą dostosować tempo nauki do swoich potrzeb i możliwości.