pon.. cze 17th, 2024
Czym zajmuje się projektant wnętrz?

Obecnie projektant wnętrz to zawód, który zyskuje coraz większą popularność. Wielu z nas nie zna najnowszych trendów wnętrzarskich i trików, które pozwolą maksymalnie wykorzystać powierzchnię pomieszczenia podczas jego aranżacji. Dlatego coraz częściej korzystamy z usług projektantów wnętrz.

Kto może zostać projektantem wnętrz?

Większość projektantów wnętrz kończy studia na kierunku architektury. Nie jest to jednak jedyny sposób, który pozwala wykonywać ten zawód. Istniej bowiem możliwość ukończenia kursu. Warto jednak zaznaczyć, że przyszły projektant powinien posiadać umiejętności z zakresu architektury oraz dekorowania, mieć poczucie estetyki, wyobraźnię przestrzenną oraz zdolności plastyczne.

Projekt wnętrza

Projektant wnętrz w swojej pracy zajmuje się tworzeniem projektu – wyglądem danego wnętrza – wybiera wyposażenie oraz materiały wykończeniowe, dobiera kolorystkę oraz dekoracje. Przed rozpoczęciem projektowania powinien dokładnie poznać preferencje oraz potrzeb klienta, aby stworzyć projekt, który przypadnie mu do gustu. W pierwszej kolejności powstaje wstępna wizualizacja, którą klient musi zatwierdzić lub wprowadzić ewentualne poprawki.